Екс-директор google заснував компанію з розробки військових дронів для зсу

Екс-директор google заснував компанію з розробки військових дронів для зсу

Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт заснував компанію з виробництва військових дронів на основі ШІ для допомоги Україні у війні з росією.

У 2022 році Ерік Шмідт приїжджав в Київ і зустрічався з керівником офісу Президента Андрієм Єрмаком та екс-міністром оборони Олексієм Резніковим.

Як пише Forbes, зв’язки в уряді створили Шмідту ореол державного діяча у США і за кордоном, де він використовував свій вплив для зустрічей з військовими стратегами.

Візити Шмідта до України допомогли інформувати про його новий БПЛА-проєкт, розповіли три джерела, знайомі з намірами мільярдера. Двоє з них повідомили, що мільярдера цікавить використання Україною безпілотників і квадрокоптерів для контрнаступу проти Росії

Розробку назвали на честь українського символу – білої лелеки.

За даними Forbes, він розбудовує “Білого лелеку” через низку інших підставних компаній.  Volya Robotics OÜ.зареєстрована у Талліні, Шмідт вказаний як бенефіціар, а співробітник його сімейного офісу  як єдиний член правління.

Також в компанії працюють колишні керівники технологічних компаній, включаючи Себастьяна Труна, співзасновника лабораторії місячних польотів Google.