Люксембург та Естонія зробили нові внески в ІТ-коаліцію

Люксембург та Естонія зробили нові внески в ІТ-коаліцію

У Люксембурзі відбулося друге засідання Керівної групи ІТ-коаліції, на якій зібралися представники одинадцяти країн-учасниць, семи країн-спостерігачів, ЄС та НАТО.

Про це повідомило Міністерство оборони України.

Під час зустрічі учасники ознайомилися зі статусом поточних закупівель та пріоритетів на 2024 рік.

«Я вдячна учасникам коаліції за те, що продовжують нас підтримувати. Всі внески допомагають закривати критичні потреби наших військових та нашої ІТ-інфраструктури. Запрошую більше країн доєднуватися до нашої ініціативи та не зупинятися у підтримці України. Внески, швидка закупівля і поставки — те, чого ми зараз потребуємо найбільше», — звернулася до учасників засідання заступник Міністра оборони України Катерина Черногоренко.

Крім того, учасники та спостерігачі ІТ-коаліції працювали над дорожньою картою для планування закупівель у 2024 році та наступних роках. Ця дорожня карта дозволяє краще координувати та планувати внески учасників.

«Я вдячна учасникам коаліції за те, що продовжують нас підтримувати. Всі внески допомагають закривати критичні потреби наших військових та нашої ІТ-інфраструктури. Запрошую більше країн доєднуватися до нашої ініціативи та не зупинятися у підтримці оголосили про подальші фінансові внески в ІТ-коаліцію», — сказала заступник міністра оборони Естонії з планування політики Туулі Дунетон.

Вона зазначила, що шляхом підтримки України країни Європи захищають свої спільні цінності та сприяють власній безпеці. ІТ-коаліція є важливою частиною цієї підтримки, оскільки вона допомагає зміцнити технологічну перевагу України на полі бою.

Керівна група ІТ-коаліції створила чотири тематичні експертні групи для обміну експертизою.

ІТ-коаліція — це спеціальна група держав у межах Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка зосереджена на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним Силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Детально про цифровізацію української армії в інтерв’ю АрміяInform розповіла заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.