У Львові відкрили лабораторію технології штучного інтелекту — Мінцифри

У Львові відкрили лабораторію технології штучного інтелекту — Мінцифри

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрили освітньо-наукову лабораторію технологій штучного інтелекту. Незабаром подібні з’являться також в інших вишах.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Проєкт створив Комітет з розвитку штучного інтелекту в Україні при Мінцифри та Міністерстві освіти і науки. Найближчим часом такі лабораторії з’являться й в інших університетах України — у Запоріжжі, Харкові та Одесі.

Серед основних завдань лабораторії — аналіз та впровадження нових технологій штучного інтелекту. Уже зараз в ній ведуть роботи стосовно Self Driving Car, аналізу поведінки людини з даних потокових відео та машинного навчання.

Тут проводитимуть дослідження в галузі АІ — машинного навчання, комп’ютерного зору, опрацювання природної мови, розумних роботів, віртуальної реальності тощо. Лабораторія буде використовувати результати досліджень у сферах медицини, охорони довкілля та розумних технологій.

Роботу лабораторії координує Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, експерт програмного комітету Європейської комісії «Інформаційні та комунікаційні технології» Horizon 2020. Науковим керівником лабораторії призначили завідувача кафедри системного проєктування факультету електроніки та комп’ютерних технологій Романа Шувара.Підтримати

Крім того, Мінцифри розробило каталог освітніх програм для вступників університетів з інформацією про підготовку фахівців у галузі штучного інтелекту. У каталозі — аналіз даних, машинне навчання, комп’ютерний зір, розпізнавання образів, обробка природної мови.