Україна може заборони TikTok і Telegram – Голова комітету Верховної Ради

Україна може заборони TikTok і Telegram – Голова комітету Верховної Ради

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив в інтерв’ю РБК-Україна, що Україна може вжити обмежувальних заходів щодо сервісів TikTok та Telegram у разі виявлення серйозних порушень з боку останніх. При цьому наголошується на прагненні налагодити конструктивний діалог з адміністраціями платформ.

Зокрема, за словами Юрчишина, якщо країни-партнери запровадять санкції проти китайського сервісу TikTok через підозри у незаконному збиранні та обробці персональних даних, Україна також матиме підстави вжити аналогічних заходів.

Що стосується месенджера Telegram, то раніше ця компанія ігнорувала звернення української влади. Однак після активізації дискусії про взаємодію з соцмережами в Telegram розпочали розгляд вимог СБУ про блокування низки каналів, пов’язаних з виправдовуванням російської агресії.

Водночас голова комітету не виключає можливості блокування Telegram в Україні у випадку підтвердження витоку інформації чи співпраці з російськими спецслужбами. За його словами, існують побоювання, що «засновник месенджера Павло Дуров може досі мати зв’язки з путінським режимом».

«Для блокування Telegram необхідна чітка аргументація – рішення РНБО про санкції тощо. Для цього має статись критична ситуація з витоком даних. Ми не маємо гарантій, що інформація користувачів захищена і не передається російським спецслужбам», – наголосив Юрчишин.

Загалом в Україні віддають перевагу діалогу з власниками платформ для запровадження механізмів контролю за дотриманням законодавства та моніторингом протиправного контенту. Рішення про блокування того чи іншого сервісу може бути прийняте лише за умови виявлення серйозних порушень.